Kartepe kayak merkezi

Kartepe, 2008 yılında 7 beldenin birleşmesi ile Kocaeli'ye bağlı bir ilçe statüsünü aldı. En yüksek rakımı 1699 Mt olan Kartepe, İzmit'in doğusu ve Sapanca'nın batısında yer almaktadır. Marmara'nın üçüncü yüksek noktası konumuna sahip olan, Samanlı dağları arasında yer alan ve Kartepe kayak merkezi olarak adlandırılan bölgedir.


Sonbahar gelse, ağaçlar yapraklarını dökse'de, Kartepe adeta bir cennet gibi.
Yeşilin her tonunun yer aldığı güzelliği, sapanca gölünün ihtişamı ve Kartepe kayak merkezinin ayrıcalığı ile her mevsimde de rüya gibi bir yer.
Sezonluk olmayan, yazın Trekking , piknik, yüzme, kışınsa kayak merkezi olan doğa harikası bir yerdir kartepe.
Kayak merkezi ile adı duyulan bölge, hak ettiği gerçek ilgiyi daha yeni yeni görmeye başladı desek yanlış olmaz.
Kayak merkezinden dolayı, özellikle kış mevsiminde çok sık olarak ziyaret edilen bir yer olsada, tüm mevsimlerde de rağbet gören adeta bir cennettir diyebiliriz.
Kışın gerek profesyonel kayakçıların, gerekse kayağı yeni öğrenen amatörlerin vazgeçilmezleri arasında yer aldığını biliyoruz.
80 ila zaman zaman 250 cm'ye kadar varan kar kalınlığı ile ayrıcalıklı ve bambaşka bir kayak heyecanı sunan Kartepe kayak merkezi, profesyonel ve gelişmiş merkezi ile de kayak severler için cezbedici bir özelliğe sahip.

kartepe kayak merkezi
Kartepe'de, 42 Km genişlikteki tam tesisatlı ve profesyonel kayak merkezi ile herkese hitap edilmekte, Herkesin taleplerine yanıt verilmektedir.
Kayağı yeni öğrenecekseniz, acemiyseniz ya da korkularınız var ise merkezde bulunan deneyimli kayak öğretmenleri imdadınıza yetişecek. Böylece ne acemilik çekecek, nede korkularınıza yenik düşeceksiniz.


Kartepe kayak merkezine gitmek istiyorsunuz fakat kayak kıyafetleriniz mi yok? Ya da günübirlik gezileriniz için kayak kıyafeti almak istemiyor musunuz? Dert etmeyin. Çünkü Kartepe kayak merkezinde kayak kıyafetleri de istediğiniz süre kadar kiralanabiliyor. Bu doğrultuda Penguen Tepe Kayak Evi iyi bir örnek olabilir.
Yaz mevsiminde de, trekking severlerin, doğa içinde ailesi ile piknik yapmak isteyenlerin ve Sapanca gölünde serinlemek isteyen yüzücülerin uğrak yeridir Kartepe ve civarı.

kartepe
Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle rüya gibi bir hafta sonu geçirmek iyi olmaz mıydı?
Kartepe'nin damar tıkanıklığına iyi geldiği söylenen tertemiz havası ve o muhteşem manzarası karşısında kim yürüyüşe hayır diyebilir?
Günübirlik gezilerin yanısıra, uzun süreli ve konaklamalı tatillerde de, Kartepe'de beklentinizden fazlasını bulacaksınız.
Peki, Kartepe'ye nasıl gidilir?

Tüm bu güzellikler karşısında doğal olarak kayıtsız kalamadınız ve Kartepe'ye gitmeye karar verdiniz. Ama adresi bilmiyorsunuzRahat olun, İstanbul'dan Kartepe'ye ulaşımın nasıl olacağını aşağıda veriyoruz;
İstanbul'dan:
Tem Oto yolundan İzmit istikametine giderken, İzmit doğu gişelerinden çıkılarak Kartepe tabelalarını takip ediyorsunuz ve yaklaşık 10 dakika içinde Maşukiye'ye varıyorsunuz. Maşukiye'den 17 Km sonrada Kartepe'ye ulaşılıyor. Yolda Kartepe tabelaları takip edildiği taktirde elle konmuş gibi ulaşmak mümkün Kartepe kayak merkezine, ki bu da kayak merkezleri arasında Kartepe'ye önemli bir popülerite kazandırmaktadır.
İstanbula 1-1,5 (Bir buçuk), Ankara'ya da 4 saat uzaklıkta olan Kartepe, Sabiha Gökçen hava alanına da 80 Km mesafededir.
 

Share this